Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skotišpárty 2014

11. skotišpárty, setkání skoťáků – moraváků
 
Začali jsme novou desítku a to byla 11. skotišpárty, setkání skoťáků – moraváků. I když oslovení, skoťáci-moraváci, s přibývajícím  časem není tak přesné, přidat se může každý, v názvu zůstává stejné.  Tradičně se koná  koncem června  a vyšla na 28. 6. 2014.  
I když je termín stále stejný, poslední nebo předposlední sobota v červnu, nepřišli všichni a na  11. skotišpárty  bylo dvanáct skoťáků, které doprovázeli jejich páníčci. Nejmladší skoťáček  měl 3 měsíce a nejstarší pes, 12 let. 
Po příchodu na známé místo, se každý příchozí, páníček i pes,  vydal po stopách skotů, viz foto, k místu dění. Psi se přivítali, jak jinak než štěkotem a  páníčci konstatováním, už po jedenácté..  ??  K dobré náladě a zábavě přispělo i pěkné počasí a skoťáci rovněž nezklamali. Přišli dobře naladěni a  užívali si hry s balónky a následné odměňování! Záhy došlo i na kolektivní fotografování, které se z počátku neobešlo bez odbíhání, kupodivu těch starších, ale nakonec se všichni seřadili i vyfotili. 
Kdo by  v 11. pokračování  skotišpárty hledal něco  nového, nic  nenajde. Ta je hlavně pro skoťáky,  jejich zábavě, kterou se jim snažíme nabídnout.  A pro nás páníčky?, další  setkání , vychutnání atmosféry a pokochání se pohledem na skoťácké černo.  V podvečer se s  vypuštěním lampiónu štěstí  loučíme se stávající skotišpárty a zároveň už myslíme na  12.  
Za 11. skotišpárty,  dík všem přítomným , jejich čas,  dobroty všeho druhu a především dík skoťákům, kteří se zúčastnili v tak hojném počtu!!!  Kdyby tak promluvili…, co by na to řekli?, tvářili se spokojeně, tak to nebylo špatné !!  
 
Na viděnou v roce 2015  se těší chovatelská stanice  Calla-Bela
Miluše Hessová
 
 

Náhledy fotografií ze složky Skotišpárty 2014