Jdi na obsah Jdi na menu
 


 ObrazekObrazekObrazek

...těmito fotkami z roku 1940 to začalo...

Před léty jsem jednoho deštivého víkendu prohlížela rodinné album a došla k fotografii psa s hlavou knírače, nohama jezevčíka, kterou jsem okomentovala slovy:

 "Ten pes je tak škaredý, až je pěkný!"

A když psa, tak jedině takového! Až později jsem zjistila, že se jedná o rasu skotský teriér a začala se o ni blíže zajímat.

Po 1/2 roce dostaly věci rychlý spád a já  si jela pro skoťáka.

Přestože jsem věděla, že teriéři jsou temperamentní a tvrdohlaví psi, náš pes vše předčil. Byl hypertemperamentní i tvrdohlavý! Naučit jej poslušnosti chvíli trvalo, ale zvládli jsme to - já i pes.

Po 2 létech, přibyla k našemu psovi, fenečka - skoťačka.

Ta je pravý opak našeho psa. Je hravá a klidná. Právě proto, že každý z nich je jiný, vzájemně se dobře doplňují a život s nima, je jedna velká zábava!

Od roku 2010 doplnila psí smečku nová fenka Fyllinka, která je povahově dokonalá kombinace našeho psa a naší fenky. Jako správný teriér je živá, ale i mazlivá.

 

 

 

p1120127.jpg p1020296.jpg
Rok 1935 Rok 2004


Je vidět na fotografiích nějaký rozdíl?............ Já myslím, že není!!

Na samém začátku mého rozhodnutí chovat skotské teriéry byly fotografie této rasy.

Nyní k nim přibyly další dohledané rodinné fotografie z pořádaných výstav v období let 1935 až 1941. Znovu jsem obdivovala jak psy, tak i jejich páníčky. Srovnávala jsem tehdejší skoťáky s dnešními a až na drobný způsob úpravy srsti jsem rozdíl nenašla. V čem se ale liší je způsob tehdejšího vystavování s tím dnešním. A jejich páníčci??, elegance a noblesa sama ! Co zůstalo stejné je obdiv a láska k této psí rase!

 

 

Náhledy fotografií ze složky Jak to začalo...