Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skoťáci Moraváci

8. 1. 2007

Před časem jsem navázala na předválečnou rodinnou tradici a opět obnovila chov skotských teriérů. Naše začátky byly skromné a na prvních výstavách jsem se začala seznamovat s dalšími chovateli. Začala jsem si s nimi vyměňovat zkušenosti o výstavách a i o našich tvrdohlavých psech a o životě s touto svébytnou rasou. Mnozí majitelé skotů jsou z našeho blízkého moravského regionu, a tak jsme měli i společné cesty domů.

Rozcházeli jsme se se slovy "tak příště na další výstavě". Další příště se opět točilo jen kolem výstavy a na popovídání si o dalším ostatním už nezbýval čas a zase se už jelo domů. Tak jsem si řekla, proč neudělat setkání na zahradě u nás doma, kde lidé budou mít čas si popovídat a psi si poštěkat. Před třemi lety jsem tedy zkusila oslovit naše známé - Moraváky, kteří chovají skoty, a pozvala je na první "skotyšpárty", jak jsem pracovně setkání nazvala, a to mu již zůstalo. Ačkoliv počasí nebylo nejlepší, přišli všichni pozvaní i se svými skoťáky. Přes nepřízeň počasí přinesli dobrou náladu, a jak skoti, tak i jejich páníčci se dobře bavili a již plánovali druhé setkání. To bylo opět s podmračeným počasím, které ale tradičně nic neubralo na dobré náladě. Psů už bylo více a poprvé se zúčastnila i moje nová fenka Sindy a její sestra Coco. Při fotografování už bylo obtížné více než 10 psů společně udržet.

No a jak dopadla skotišpárty letos? Tradičně. Opět alespoň mžilo, opět nás bylo více o psa Nera, fenku Růženku a malé štěňátko Džiži se svými páníčky. Že jsme si měli co říct, dosvědčuje i fakt, že jsme se rozešli až v pozdních večerních  hodinách se slovy "tak zase příště", už na 4. setkání skoťáků - Moraváků. Sami jsme zvědaví, o kolik více nás bude příští rok.

Zdraví Vás skoťáci - Moraváci a Miluše Hessová

 

Náhledy fotografií ze složky Skotišpárty 2004 - 2008